Şeyma Nur Çavdar – Denizli

Evet bende bu kara geceyi yaşayanlardanım. Biz gençler o güne kadar cumhuriyet tarihindeki darbeleri duyarak büyüdük ama bu kötü günlerin geride kaldığını düşünüyorduk. Askeri vesayetlerin ülke yönetimine el koymasının ülkemizi ne kadar geriye götürdüğünü yaşamasak da biliyorduk. Fakat o kara gece oldu ve biz birçok şehit verdik. İstanbul Ankara gibi çatışmaların yoğun yaşandığı bir yerde yaşamıyorum. O gece Denizli’deydim. Asker kılığına girmiş hainlerin Denizli Çardak havaalanından İstanbul ve Ankara’ya desteğe gideceğini öğrenince bir çok kamyon ve iş makineleri akın akın havaalanına gitti.

O geceye kadar  bu kadar çok kamyon ve iş makinesini bir arada görmemiştik. O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara çıkın talimatından sonra Denizli halkı evlerinde duramamış meydanlara ve havaalanına koşmuştu. Tabi ki Denizli’deki en kritik yer havaalanıydı. Bir çok Fetöcü hain daha yardıma gidemeden yakalandı. O geceden aklımda kalan ve hala beni o geceye götüren şeyse selalar.

O gece selalar şimdiye kadar biz genç nesil bilmediği  bir şey için okunmuştu. Seferberlik çağrısıydı. Selalar o gece milleti meydanlara çağırdı. Ne zaman sela okunsa hep o geceye geri giderim. Sanırım hayatımın sonuna kadar da her sela okunduğunda o geceye gitmekten kendimi alamayacağım.  Sayın Cumhurbaşkanımızın dik durması ve milletimizin cesareti hainlerin zaferi  tatmasına engelledi. Allah o gece hainlere karşı direnenlerden razı olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir