Hasan Altındiş – Saraçhane / İstanbul

Öncelikle böyle bir girişimde bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

Fatih Ayvansaray’da oturuyorum. 44 yaşındayım. Mühendisim, 2 oğlum var bir tanesi hafız oldu bu sene çok şükür.

15 Temmuz akşamı haberlerde tankları köprüde gördüğüm anda Fetö alçaklarının bir kalkışma girişiminde olduklarını hemen anlamıştım.

Başbakan sayın Binali yıldırımın ağzından duyduktan sonra bunun bir kalkışma olduğunu, yerimde duramadım bu kadar alçaklık yapabildiklerine inanamadım fetöcülerin.

Yerimde duramadım hemen abdest aldım. Eşim ve çocuklarımla helalleşip, saraçhaneye doğru yola çıktım. Edirnekapı’ya geldiğimde akın akın insanların saraçhaneye doğru gittiklerini gördüm. Fatih camiinin önüne doğru yaklaştığımızda büyük bir grup oluşturduk. Tekbirlerle ve büyük bir Türk bayrağı açarak saraçhaneye geldik. Bir manga asker vardı karşımızda ilk gelen gruptuk ve sayımız azdı. Bir manga kadar asker vardı karşımızda ve başlarında bir komutan vardı. Aramızda yaklaşık 100 metre kadar mesafe vardı. İBB binasının önünde caddeye sıralanmışlardı. Komutan megafonla, daha fazla yaklaşmamız gerektiğini aksi takdirde ateş emri vereceğini söyledi. Bir kaç kişi galeyana geldi, kime ateş edeceksiniz biz düşman mıyız dedi. Kol kola girdik.  Yürümeye başladık üzerlerine. Komutan askerlere diz çök nişan al emri verdi. Hiçbirimiz ihtimal vermedik ateş edebileceklerine. Ve korkulan oldu komutan ateş dedi. Kulakları yırtan seslerle ateş açtılar, ilk ateşte yanımdaki arkadaş bacağından vuruldu 2 kişi daha vuruldu. Büyük bir şok yaşadık ve yere yattık bir anda. Vurulanları hemen yakındaki medikalpark hastanesine götürdü arkadaşları.

Çaresizdik hiçbir şey yapamıyorduk hiç kimsede silah vs… yoktu. İlerleyen zamanda halk çoğaldı kadınlar kızlar herkes oradaydı. Belediyenin çöp kamyonu geldi, kamyonun arkasını askerlere çevirdi. Kamyonu kendimize siper yaptık bir daha ilerlemeyi deneyip askerleri etkisiz hale getirmek istedik. Kamyonla ilerlerken, komutan bir daha ateş emri verdi. O anda genç bir kız vuruldu ve millet iyice galeyana geldi ama elimizden hiçbir şey gelmiyordu. Şoktaydık inanamıyorduk. Nihayet polis panzeri geldi ve askerlere yaptığınız kanunsuz ve teslim olun çağrısında bulundu. Dinlemediler kısa bir çatışmadan sonra askerler teslim oldular.  Saat gece 2-3 olmuştu sanırım. Ne pahasına olursa olsun oradan ayrılmadık, herkes kelime-i şehadet getiriyordu.

Tiyatro diyenler keşke orada olsalardı evlerinde tv seyredip keyifle seyredeceklerine. Yanımdaki kişi şehit düştü mermi 20 cm sağa gelse şimdi yaşamıyordum, şehadet şerbetini içmiştim.

Biz bu şerefsizlere yıllarca destek verdik gazete abonesi olduk hala sindiremiyorum içime. Para alıp, çocuklarımıza din diyanet işleri yapacaklarını söyleyen alçaklar. Kendi milletine silah doğrulttu. Bunlar idam edilmezse o gece yaşadıklarım, şehit düşen arkadaşların kanı yerde kalacak. O gece Saraçhanede nişan alıp ateş eden tüm erlerin idam edilmesini istiyorum.

Rabbim bir daha milletimize bunu yaşatmasın.  Hiçbir şekilde fetöcü askerlere müsamaha gösterilmemeli. Vicdanını insanlığını kaybetmiş karaktersiz hainlere en ağır tecritin uygulanmasını istiyorum.

Selamlar, saygılar.

 

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir