Edebi edepsizlerden öğrendik

Edebi edepsizlerden öğrendik

15 Temmuz akşamı babası Tarkan Ecebalın ile birlikte Saraçhane’de bulunan İ.B.B. binasının önüne giden 2 çocuk babası Tolga Ecebalın, sağ gözünün altından vurularak şehit oldu. Şehit olmadan önce babasına, “Bu iş başka bir şey baba, belki Allah bize şehit olmayı nasip eder” dedi. O gece oğluyla birlikte mücadele veren baba Tarkan Ecebalın, yardım ettiği genci kurtardı ancak oğlunu kurtaramadı.

“Hiç unutmadık ki o günü biz, bir yıldır o günle yaşıyoruz. Vatan için, bayrak için güçlü bir liderin arkasında çıktık o gece. Pişman mısın deseniz, hayır değilim. Allah bu ülkeye böyle bir şey göstermesin ama yine olsa, yine çıkarız. Bir bedel ödenmesi gerekiyor bu ülke için. Atalarımız bir bedel vermiş, sıra bizdeyse biz de vereceğiz. Allah bize nasip etmiş şehit ailesi olmayı, layık olmayı da nasip etsin inşallah.

Her şeyden önce söze bakarım söz mü diye, söyleyene bakarım adam mı diye. Ağzına gelen konuşuyor. Herkes diliyle konuşuyor, ama Sayın Cumhurbaşkanı kalbiyle konuşuyor. Devletimizden Allah bin kere razı olsun. Bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmadı. Olmasalardı da bir şey fark etmezdi. Biz vatan için çıkmıştık. Darbeci hainleri duruşmalarda gördükçe aklıma bir velinin sözü geliyor, edebi edepsizlerden öğrendim, diye. Onlar edepsiz. Ama onlar burada yapıyorlar. Bunun bir de öteki tarafı, Allah’ın mahkemesi var. Orada ne yapacaklar acaba? Biz hesabı öteki tarafa bıraktık. Burada da devletimize güveniyoruz. Onlar oyun oynuyorlar. Şehit ailelerine bir sürü tiyatro yapıyorlar ki sinirlensinler, bağırıp çağırsınlar. İşte burada sabırlı olmak lazım. Onların oyunlarına gelmemek lazım.”