Verdiğimiz bedele değsin

Verdiğimiz bedele değsin

Cumhurbaşkanının çağrısıyla dışarı çıkan Muhammed Fazlı Demir, Acıbadem Türk Telekom’un önünde şehadet şerbetini içmiş. 2 çocuk babası olan Demir’in eşi Fatma Demir, ödedikleri bedele değsin istiyor, geride kalanlar rahat etsin hiç olmazsa.

“15 Temmuz gecesi eşim Türk Telekom’un önüne gittiğinde beni aradı, ‘Hakkını helal et, burası çok karışık’ dedi. O esnada insan bir şey olacak diye konduramıyor, ‘Ben seni Allah’a emanet ettim, inşallah geri geleceksin’ dedim. Ama maalesef o şekilde olmadı. Bir insan canının yarısının eksikliğini her yerde hisseder. Onu her zaman yanımızda hissediyoruz, mutlu oluyoruz o zaman. Yokluğunu hissettiğimizdeyse de üzülüyoruz. Hem ağlamayı hem gülmeyi öğrendik çocuklarımla.

Aradan bir sene geçmiş, ben ve benim gibi birçok insan eşini, babasını, annesini kaybetmiş. Darbeciler ise bizimle dalga geçiyor. İnsanların ne kadar açgözlü olduğunu öğrendim ben. Bu zamana kadar bu ülkede yiyip içip, bizimle beraber gezdikleri halde, daha da fazlasını isteyerek bu işi yaptıklarını düşünüyorum. Aynı zamanda bizler bir bedel ödedik. Hiç olmazsa geride kalanlar rahat etsin istiyorum. Benim başıma geldi, neden sizin başınıza gelmedi diye bir kavga içerisinde değilim. Ama en azından biz Allah için bir can verdiysek, herkesin de bunu bu şekilde bilerek, değer vermesi gerektiğini düşünüyorum. Hiç olmazsa verdiğimiz bedel yerine gelsin, vatan kurtulsun istiyoruz. Taziyeye gelenlerden bazıları ‘neden gönderdin, niye gitti’ gibi sorular soruyorlar. O tür konuşmaları duyduğumda, Allah hidayet versin diyorum. İnsanlar at gözlüğünü çıkartıp sadece çıkar amaçlı yaşanmadığını öğrenmeleri gerek. Bu vatanda hepimiz yaşıyoruz, ama evini kilitleyip oturanlar olmasına rağmen biz yine de tek vatan, tek millet beraber yaşayalım diyebiliyoruz.”